بجنورد، قهرمان مسابقات کشتی بزرگسالان خراسان شمالی

[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی کشتی‌گیران بجنورد، قهرمان مسابقات انتخابی استان کشتی آزاد و فرنگی خراسان شمالی شدند.

رئیس هیئت کشتی خراسان شمالی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این مسابقات با حضور کشتی گیرانی از شهرستان‌های بجنورد، اسفراین، شیروان، فاروج، آشخانه، جاجرم و گرمه برگزار شد که در مجموع نتایج تیمی، بجنورد برنده مسابقات انتخابی استان شد.

ولی ضیغمی گفت: در کشتی آزاد، شهرستان‌های اسفراین و فاروج به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند و در بخش کشتی فرنگی شهرستان اسفراین و شیروان به ترتیب موفق به کسب مقام دوم و سوم شدند.

وی از نفرات منتخب این مسابقه در استان نام برد و گفت: در رده بزرگسالان کشتی آزاد امیر علیزاده در وزن‌های ۵۷ کیلوگرم، داریوش حضرتقلی زاده ۶۱ کیلوگرم، مهدی فرخی ۶۵ کیلوگرم، اسماعیل محمدی کیا ۷۰ کیلوگرم، سهیل نودهی ۷۴ کیلوگرم، مسعود ساعدی ۷۹ کیلوگرم، مسیح خاکشویی ۸۶ کیلوگرم، داریوش یزدانی ۹۲ کیلوگرم، امیرحسین علی‌پور ۹۷ کیلوگرم و محمد شاکری در ۱۲۵ کیلوگرم در جایگاه اول قرار گرفتند.

ضیغمی افزود: در رده جوانان کشتی فرنگی نیز در وزن‌های ۵۵ کیلوگرم محمد امین روشنی، ۶۰ کیلوگرم علی غلامی، ۶۳ کیلوگرم ابوالفضل پزشک، ۶۷ کیلوگرم مهدی علی‌پور، ۷۲ کیلوگرم معین محمدی، ۷۷ کیلوگرم وحید شادکام، ۸۲ کیلوگرم سینا محمدزاده، ۹۷ کیلوگرم محمد یونسی و ۱۳۰ کیلوگرم علی محمدنژاد مقام اول را کسب کردند.

وی گفت: نفرات برتر این مسابقات در کشتی آزاد و فرنگی استان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می‌شوند.

ضیغمی بیان کرد: مسابقات قهرمانی کشور ۲۳ دی ماه سال جاری در استان گلستان با حضور تمامی استان‌ها برگزار می‌شود.

ضیغمی در بخش دیگری از گفت‌وگو از تشکیل تیم آلیش بانوان خراسان شمالی خبر داد.

ضیغمی افزود: تاکنون آمادگی آلیش بانوان با چند اعزام به رقابت‌های تهران و فریمان محک زده شده است.

وی همچنین در ادامه گفت: هیئت کشتی استان تاکنون ۱۲ اعزامی به رقابت‌های کشوری داشته و تا پایان سال، هشت اعزام دیگر در رده‌های مختلف آزاد و فرنگی انجام می‌شود.

ضیغمی در پایان با اشاره به اهداف هیئت کشتی بیان کرد: یکی از اهداف هئیت کشتی استان پایه‌ریزی کشتی نونهالان و نوجوانان در کشتی آزاد و فرنگی است که امیدهای آینده استان به حساب می‌آیند.

انتهای پیام

[ad_2]
اخبار مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.