لزوم رعایت استانداردهای صادراتی در حوزه کشاورزی

[ad_1]

ایسنا/مرکزی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کشاورزی ما دارای مشکلات بسیاری است چراکه ما مراقبت‌های لازم را در بخش های مختلف انجام نمی‌دهیم. اگر قصد صادر کردن محصولات را داریم باید استانداردهای کشور مقصد را رعایت کنیم.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه امروز، دهم دیماه اظهار کرد: در دنیای امروز سه نوع مالکیت در جوامع وجو دارد، مالکیت سرمایه داری و غربی، مالکیت سوسیالیستی و شرقی، مالکیت در اسلام که مالکیت مختلطه و غیر فردی است و تمامی سرمایه‌های کشور جهت تحقق اهداف متعالی اسلامی استفاده می‌شوند.

وی افزود: مردم با مشاهده زندگی ساده و سخت رهبران خود، آسان‌تر می‌توانند سختی‌های موجود در جامعه را تحمل کنند، اما اگر مسئولین اسراف، تفریط و استفاده نابجا از بیت‌المال را سرلوحه فعالیت‌های خود قراردهند، صدای اعتراض و فریاد مردم را خواهند شنید. رهبران اسلامی مالک مطلق جامعه نبوده، بلکه امانت‌دار هستند. بیت‌المال در دستان همه مسئولین و افراد ذیربط امانت است و لازم است برای تامین نیاز جامعه، دفاع، برقراری سیاست‌های حکیمانه،‌ حفظ مرزها و پیشرفت علم و دانش و فناوری استفاده شود، لذا همه ما باید امانت دار شایسته ای برای جامعه اسلامی باشیم.

دری نجف آبادی با اشاره به مکتب اقتصادی سرمایه داری و کاپیتالیسم که آمریکا در راس آنهاست، توضیح داد: متاسفانه در کشورهای غربی سرمایه در دست افراد سرمایه‌دار است. تمامی شرکت‌ها، بانک‌ها، کازینوها و املاک تحت اختیار افراد سرمایه دار بوده و سهم مردم در این کشورها حداقلی است. در آمریکا از حدود ۳۰۰ میلیون جمعیت حداقل ۵۰ میلیون نفر زیر خط فقر قرار دارند. ضربه و ضرر عدم توزیع عادلانه سرمایه میان کشورها و غارت‌ کشورهای اسیایی و آفریقایی توسط غربی‌ها امروز نیز قابل مشاهده است به‌ طوری که کشورهای قاره آفریقا قادر به خرید واکسن برای خود نیستند، این درحالی است که آمریکا هزاران میلیارد دلار سرمایه دارد و همگام با کشورهای اروپایی با فروش ابزارآلات شکنجه و اسلحه درآمدهای میلیونی دارند.

وی ادامه داد: در کشورهای سرمایه‌داری متاسفانه زنان نیز فاقد مالکیت بوده و حتی برده‌های سرمایه ‌داران هستند.

دری نجف آبادی افزود: حزب‌های متفاوت در دولت‌های شرقی نیز با شعار ملی کردن سرمایه و دروغ‌هایی از این قبیل به استثمار مردم پرداخته اند، به طوری که نفس مردم را در سینه‌ها حبس کرده و ملیت گرایی و برابری و برادری را زیرپا گذاشتند، لذا گورباچوف با برخاستن علیه آنان نفس کشیدن را برای مردم تقاضا کرد.

وی با اشاره به ۹ دی و اختلافات میان مسئولین تصریح کرد: این اختلافات درون نظام موجب طمع و سوءاستفاده دشمنان می شود به‌ طوری که می‌خواستند با انقلاب مخملی و زرد در امور کشور ما دخالت کنند، لذا مسئولین باید توجه ویژه‌ای به تمامی حرف‌ها و اعمال خود داشته باشند. ما اگر در انتخابات و شمارش آرا اختلاف نظر داریم به بیگانگان ربطی ندارد.

دری نجف‌آبادی با تاکید بر اینکه تقلب به معنای خیانت است، ادامه داد: بنای جمهوری اسلامی از ابتدا تقلب نبوده است و دور از انصاف است که نظام مقدس اسلام و رهبری را متهم به تقلب کنیم. بیش از یک میلیون نفر در جریان انتخابات فعالیت می کنند و تقلب وسیع هیچگاه صورت نخواهد گرفت. این اتهامات از سوی کسانی است که نگاه اعتقادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر آن ندارند، بنابراین ماهیت و اصل اتهامات برای آنها فاقد اهمیت بوده و می‌خواهند با نظام بازی کنند، اما نظام بازیگر نیست و مسیر صحیح خود را ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: کشاورزی ما دارای مشکلات بسیاری است چراکه ما مراقبت‌های لازم را در بخش های مختلف انجام نمی‌دهیم. اگر قصد صادر کردن محصولات را داریم باید استانداردهای کشور مقصد را  رعایت کنیم. تقاضا دارم کشاورزان به فعالیت خود ادامه دهند و در میزان کشت و کار خود کوتاه نیایند.

دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تقوا و یاد خدا دو عمل بسیار مهم است که مانند چراغی مسیر مثبت را به انسان نشان داده و آن‌را از هر گونه سقوط نجات می‌دهد. وجود آدم مانند درختی است که نیاز به مراقبت دارد در غیر این صورت در برابر آفت‌ها یا بی ثمر و خشک می‌شود یا فایده مطلوب را ندارد. اخلاص و نماز خواندن و رعایت معنویات همان استانداردهایی است که با رعایت آنها به مشکل برنخواهیم خورد. درخت وجود انسان می‌تواند پر برکت و پر خاصیت باشد لذا برای رسیدن به این هدف باید در برابر آفت‌های بزرگ از خود مراقبت کرد. گناهانی نظیر حرص، طمع، حسد، خیانت، دروغ، بی اخلاقی، دزدی و بخل آفت ریشه درخت انسانیت است، لذا نباید بگذاریم آفت‌ها ثمره وجود مارا از بین ببرد.

وی ضمن تسلیت شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه(س) به سالگرد شهادت سردار سلیمانی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۳ دی روز بسیار مهمی است. شهید سلیمانی فردی با ارزش و بابرکت است و باید تلاش کنیم با تقوای الهی ما نیز به درجات برتر برسیم. شهید سلیمانی‌ها علمدار است و در تاریخ ماندگار خواهند بود و هدف همه‌ ما مانند او باید قرب الی الله و رضایت خداوند باشد.

وی در پایان یاد ایت الله مصباح یزدی و شهیدان و علمای بزگ اسلامی را گرامی داشت و برای تیم مذاکره کنند آرزوی توفیق کرد.

انتهای‌پیام

[ad_2]
اخبار مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.