برای رسیدن به امنیت و پیشرفت گیلان به فضای اخلاقی و برادرانه نیاز داریم

[ad_1]

ایسنا/گیلان امام جمعه رشت یادآور شد: امروز برای رسیدن به امنیت و آرامش و پیشرفت باید از التهاب دور شویم و همدل و همصدا باشیم تا در یک فضای اخلاقی و برادرانه مشکلات مردم را حل کنیم.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به تلاش دشمن در جنگ روایت ها برای دور کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: دشمن تلاش می کند با ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی، دستاوردهای ۴۳ ساله انقلاب را نادیده بگیرد.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولان با اقدامات نسنجیده به پیشبرد اهداف دشمن در جنگ روایت ها کمک می کنند، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران به مانع بزرگی در مسیر منافع شوم استکبار جهانی تبدیل شده و لذا با این حجم از دشمنی ها و تهدیدها و تحریم ها مواجه هستیم.

امام جمعه رشت، حفظ وحدت و انسجام بین مردم و مسئولان و تقویت غیرت دینی و انقلابی را رمز رفع مشکلات کشور دانست و تصریح کرد: اهل و اندیشه باید مردم را در مقابل غیرت زدایی نسبت به اصول و مبانی دینی و انقلابی مصون نگه دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت غیرت دینی و وحدت انقلابی در جامعه، اضافه کرد: اگر مردم و به ویژه مسئولان به منویات و مطالبات رهبر انقلاب جامه عمل بپوشانند، قطعا بخش عمده مشکلات کشور حل می شود.

وی با بیان اینکه غیرت دینی و انقلابی ملت ایران در همه صجنه های سخت و حساس کشور را نجات داده  است، گفت: متاسفانه دشمنان علاوه بر فشارهای سیاسی و اقتصادی، تهاجم فرهنگی سنگینی را علیه ملت ایران آغاز کرده اند و لذا مسئولان فرهنگی کشور باید هشدارهای رهبر انقلاب را به ویژه حوزه فضای مجازی جدی بگیرند و برنامه ریزی کنند.

آیت الله فلاحتی، سردار سلیمانی را مصداق کامل غیرت دینی و انقلابی دانست و عنوان کرد: شهید سلیمانی غیرت دینی و عقلانیت داشت.

وی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از زیرساخت های گیلان، بیان کرد: متاسفانه آنگونه که شایسته گیلان است به زیرساخت های عمرانی آن توجه نشده است و مردم عقب ماندگی های بسیاری را متحمل شده اند.

امام جمعه رشت، در ادامه از مسئولان خواست اولویت های گیلان را پیگیری کنند و حوزه های مدیریتی را به افراد متعهد و متخصص و کاردان بسپارند؛ نه اهالی فتنه و یادآور شد: امروز برای رسیدن به امنیت و آرامش و پیشرفت باید از التهاب دور شویم و همدل و همصدا باشیم تا در یک فضای اخلاقی و برادرانه مشکلات مردم را حل کنیم.

وی بر تقویت امید نسبت به آینده در جوانان تاکید کرد و گفت: اختلاف سلیقه ها، روش ها و منش ها نباید موجب جبهه گیری مخالف شود.

آیت الله فلاحتی، به ۲۶ دی ۵۷، سالروز فروپاشی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی اشاره کرد و متذکر شد: در این روز طاغوت از کشور خارج شد و مردم ایران پس از چند هزار سال قدرت معنوی، اخلاقی و اجتماعی پیدا کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
اخبار مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.