مشکلات بخش خصوصی و صنعت با جدیت پیگیری می‌شود

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: بخش خصوصی و صنعت برای دولت بسیار مهم است از این رو مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان با جدیت پیگیری می‌شود.

جواد قناعت، امروز پنجشنبه ۷ بهمن در بازدید از کارخانه اکسید منیزیم سربیشه افزود: اینکه استاندار وقت می‌گذارد و تک تک واحدهای صنعتی و معدنی را از نزدیک بازدید می‌کند، نشانه اهمیت بخش خصوصی و صنعت برای دولت است.

به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: استانداری با همه توان پیگیر مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان است، واحدهای صنعتی، معدنی و خصوصی خراسان جنوبی نیز باید پای کار بیایند و نقدینگی خود را در بانک‌های داخل استان متمرکز

عباس جرجانی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: این کارخانه توانسته زمینه اشتغالزایی مستقیم و پایدار حدود ۶۰۰ نفر را که از افراد بومی شهرستان و استان هستند، فراهم کند.

وی از این کارخانه به عنوان بزرگترین واحد تولید اکسید منیزیم کشور یاد کرد و گفت: این واحد صنعتی بزرگ در سال ۱۳۷۳ به عنوان اولین و بزرگترین کارخانه تولید اکسید منیزیم در کشور به بهره‌برداری رسید و با راه‌اندازی خطوط تولید جدید و اجرای طرح‌های توسعه در حال حاضر با سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد ریال در حال فعالیت است.

وی اظهار کرد: کارخانه اکسید منیزیم سربیشه در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه حدود ۲۱۳ هزار تن انواع محصولات نسوز را دارد که بیش از ۵۰ درصد نیاز کشور به مواد نسوز منیزیتی را تامین می‌کند.

اکسید منیزیم، منیزیای ذوبی، محصولات سرامیکی نسوز، اجرام نسوز کوره و آجرهای نسوز قلیایی از جمله محصولات تولیدی در این کارخانه است.

با بهره‌برداری از واحد تولید اجرام نسوز این کارخانه زنجیره تولید و فرآوری منیزیت در استان کامل شده است و محصولات تولیدی کارخانه در تولید اجرام و پروفیل‌های نسوز، کوره‌ها و تجهیزات خطوط ذوب و ریخته‌گری و مواردی که نیاز به مقاومت در برابر حرارت باشد، کاربرد دارد.

استاندار خراسان جنوبی که امروز به مرز ماهیرود رفته بود در ادامه از کارخانه تولید اکسید منیزیم در شهرستان سربیشه بازدید کرد.

این بازدید به منظور اطلاع از روند فعالیت این مجموعه و نحوه اجرای طرح‌های توسعه‌ای در دست اقدام انجام شد.

کارخانه تولید اکسید منیزیم سال ۱۳۷۲ با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن اکسید منیزیم سینتره در عیارهای مختلف به بهره‌برداری رسید و محصولات این کارخانه در صنعت فولادسازی کشور قابلیت استفاده دارد.

انتهای پیام 

[ad_2]
اخبار مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.