هیچ مقام قضایی در تخریب غیرقانونی درب منزلی در کرمان وجود نداشته است

[ad_1]

هیچ مقام قضایی در تخریب غیرقانونی درب منزلی در کرمان وجود نداشته است
عکس تزیینی است.

ایسنا/کرمان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از رسیدگی به موضوع و دستور فوری در خصوص تخلف مامورین در تخریب منزل خانواده کرمانی و تعقیب و بازداشت مامور متخلف خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در خصوص پخش کلیپی در فضای مجازی مبنی بر تخریب درب منزل یک خانواده کرمانی افزود: هیچ کدام از مقامات قضایی در زمان اجرای حکم حقوقی در صحنه این ماجرا حضور نداشتند و مطالب عنوان شده در خصوص حضور دادستان و نمایندگان دادستان در این صحنه، خلاف واقع می باشد.
وی با اشاره به این مطلب که اجرای حکم از سوی محاکم حقوقی صادر و ارتباطی به دادسرا ندارد، ادامه داد: اجرای این حکم نیز توسط محاکم حقوقی صورت گرفته است. مدعی العموم در استان کرمان تصریح کرد: با توجه به تخریب صورت گرفته و ایجاد رعب و هراس برای اعضای این خانواده به ویژه کودکان ساکن در این منزل  مسکونی، بلافاصله پس از اطلاع در این خصوص به عنوان مدعی العموم به عنوان حافظ امنیت و آسایش مردم و اموال آنان دستورات لازم صادر و پرونده تشکیل و مامور اجرای احکام متخلف بازداشت شد.
سالاری ادامه داد: دادستانی کرمان حراست از امنیت عمومی و تامین آرامش مردم را از اولویت های خود می داند و با هر فردی که این امنیت را مخدوش نماید، وفق مقررات با او برخورد خواهد شد.
وی تاکید کرد: مقامات قضایی استان کرمان به ویژه رئیس کل دادگستری استان، بلافاصله پس از اطلاع از این ماجرا، دستورات قضایی مقتضی را صادر کرده اند.
وی یادآور شد: در این ماجرا تخلفاتی از سوی عوامل حاضر در صحنه این ماجرا انجام شده که در قالب یک پرونده به صورت خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: مقامات قضایی استان کرمان به ویژه رئیس کل دادگستری استان، بلافاصله پس از اطلاع از این ماجرا، ضمن صدور دستورات قضایی مقتضی، با این خانواده تماس گرفته و بر برخورد قانونی با تخلفات تاکید کردند.
 گفتنی است حکم حقوقی علیه شوهر این خانم  صادر شده و محکوم علیه در زمان تخریب درب در منزل حضور داشته است و به جای او همسرش مداخله کرده است.
شایان ذکر است؛ براساس حکم دادگاه، منزل متعلق به شاکی بوده که با اقدام و پیگیری او درب برای خلع ید تخریب شده است و البته مامور اجرای احکام، در تخریب درب، رفتار خلاف قانون داشته که برخورد لازم با وی انجام خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]
اخبار مهم

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.