افتتاح و کلنگ زنی 7 فضای آموزشی در خوزستان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان 7 فضای آموزشی با 17 کلاس درس در شهرهای باغملک، دسپارت و اندیکا با حضور مدیر کل نوسازی مدرسه خوزستان افتتاح و بازسازی شد.

علی قربانی امروز (19 اسفند) در مراسم افتتاحیه دو مدرسه در اندیکا گفت: یکی از اولویت های ما در ساخت مدارس تخریب فضاهای فرسوده و ناایمن آموزشی و ساخت مدارس مستحکم و ایمن با استانداردهای روز است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در میان مدارس تخریب شده و ناامن، مدارس سنگی در اولویت ما قرار دارد چرا که بیشتر این مدارس در مناطق کوهستانی و زلزله خیز واقع شده و در خطر هستند.

قربانی با اشاره به روند حذف 1200 کلاس درس سنگی در استان خوزستان گفت: خوشبختانه با تلاش و برنامه ریزی 300 کلاس سنگی تخریب و با کلاس های مستحکم و ایمن جایگزین شده و 300 کلاس دیگر نیز تا شهریور 1301 به بهره برداری می رسد. امید است با کمک خیرین عزیز و دولت در دو سال آینده بتوانیم کلیه مدارس سنگی استان را حذف کنیم.

مدیرکل نوسازی خوزستان گفت: خوشبختانه امروز یک مدرسه دو کلاسه با زیربنای 76 مترمربع و وام هفت میلیارد ریالی در روستای آب کهره و یک مدرسه یک کلاسه در روستای آب انارکی با 42 متر مربع. متر زیربنا و هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد ریال هلدینگ عظام در اندیکا به بهره برداری رسید و سهم خیر در ساخت این دو مدرسه 5 میلیارد ریال بود.

وی ادامه داد: در مراسمی دیگر در شهرستان باغملک، دبیرستان 4 کلاسه مهراعظم با زیربنای 165 متر مربع و وام 23 میلیارد ریالی با مشارکت هلدینگ اعظم در منجنیق باغملک که دارای سهام است به بهره برداری رسید. برای ساخت این مدرسه 3 میلیارد ریال هزینه شد.

مدیر کل نوسازی مدرسه خوزستان از آغاز ساخت سه مدرسه در باغملک خبر داد و گفت: مدرسه سه کلاسه روستای کلتندر، مدرسه سه کلاسه روستای الخورشید و دو مدرسه مدرسه کلاسه روستای محمد کاظمی میداوود بازسازی شد.

قربانی در پایان خاطرنشان کرد: در ادامه برنامه های امروز یک مدرسه دو کلاسه با زیربنای 76 متر مربع و به ارزش 8 میلیارد ریال با مشارکت هلدینگ اعظم در روستای کهرلا دسپارت افتتاح شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.